Warsztaty

Jak powstaje komiks, jak się powinno go rysować, czy są jakieś zasady, czy scenariusz komiksu może napisać każdy, co rysownik komiksu powinien umieć, o czym wiedzieć…? Te i inne pytania można zadać (i uzyskać, rzecz jasna, odpowiedzi) naszym artystom podczas warsztatów towarzyszących wystawom. Do każdej z wystaw oferuję takie arcyciekawe spotkanie z rysującymi na żywo (i uczącymi rysować innych) twórcami komiksu. Warsztaty mogą być poprowadzone dla starszych i dla najmłodszych. Komiks, scenariusz, karykatura. Do wyboru, do koloru!

To opcja, którą można zamówić podczas rezerwacji jakiejkolwiek wystawy. Kontakt

Artyści prowadzący warsztaty to wybitni rysownicy. Oto kilka nazwisk:

Edward Lutczyn

Mistrz satyry, jeden ze słynniejszych ilustratorów książek dziecięcych w historii. Pamiętany m.in. z kultowej serii „Poczytaj mi, mamo”. Edward Lutczyn zaprezentuje swój warsztat rysując na żywo i dowiedzie swego poczucia humoru podczas interaktywnego spotkania z publicznością - dziećmi jak i dorosłymi. Warsztaty z jego udziałem zawsze przyciągają tłumy. Zabawa gwarantowana! A po warsztatach będzie okazja do pamiątkowych rysunków od mistrza! Gorąco polecam!

lutczyn_edward_spotkanie_raciborz_1.JPGlutczyn_edward_spotkanie_raciborz_2.JPG lutczyn_edward_spotkanie_raciborz_3.JPG

dwutakt_2016_fotoreportaż_(36).jpg lutczyn_edward_warsztaty_dwutakt_2016.JPG lutczyn_edward_warsztaty_dwutakt_2014.JPG

Piotr Śmiechosław Wojciechowski

Specjalizujący się w warsztatach dla dzieci. Artysta, który jest podporą toruńskiego środowiska komiksowego. Redaktor graficzny oficjalnego czasopisma Asocjacji Komiksu w Toruniu, autor prac wyróżnianych na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Współorganizator Festiwalu Kultury Popularnej DwuTakt.

dwutakt_2016_fotoreportaż_(49).jpg  tytus_wystawa_muzeum_regionalne_w_opocznie_2.JPG  dwutakt_2016_fotoreportaż_(50).jpg  maciejewski_roman_warsztaty_jastrzebie_zdroj_2.JPG

Jarosław Jaro Wojtasiński

Specjalizuje się w karykaturze. Rysownik, a także grafik komputerowy. Pierwsze rysunki satyryczne opublikował w roku 1992 dla Gazety Pomorskiej. Kolejne lata to rysowanie m.in. dla Super Expressu, Gilotyny, Ilustrowanego Kuriera Polskiego, Czasu Torunia, Nie, Twojego Weekendu, Twojego Dobrego Humoru. Wielokrotnie wyróżniany na konkursach w Polsce i na świecie. Autor oprawy graficznej płyty zespołu BIG CYC "Moherowe Berety". Rysunki autora na swojej stronie umieszcza także portal Joe Monster. Trafił do "Leksykonu polskich artystów karykatury".

warsztaty_psspwb_dwutakt_2014_1.jpg warsztaty_psspwb_dwutakt_2014_2.jpg

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria