"Too cute to be a sinner"

lowicka_amelia_cyrk.jpglowicka_amelia_szkice_2.jpglowicka_amelia_too_cute_too_be_a_sinner.jpglowicka_amelia_postac.jpglowicka_amelia_face.jpglowicka_amelia_szkice.jpglowicka_amelia_liczenie_owiec.jpg

Wystawa prac Amelii Aamashek Łowickiej

Rysowanie od dziecka było sposobem na oderwanie się od zbyt skomplikowanej rzeczywistości, formą wyrażania myśli i emocji. Inspiruje ją głównie ludzki umysł, ale też mitologia słowiańska, Biblia, stare zabawki oraz fotografie, a także twórczość takich artystów jak Zdzisław Beksiński, Tony Sandoval czy zespół Pixies.

Z początku było tylko zwykłym, niewinnym hobby, ale po zdobyciu II miejsca w konkursie o prawach dziecka i grand prix w toruńskim PSZOK zaczęła myśleć nad powiązaniem rysunku z przyszłością.

,,Chciałabym jedynie aby widzowie, oglądając prace, poczuli ich nastrój, zinterpretowali je, każdy na swój sposób. Aby doszukali się groteski i piękna we wszystkim co ich otacza."

lowicka_amelia_lets_hang_out.jpg lowicka_amelia_still_livin_still_lovin.jpg

Artystka posługująca się pseudonimem Aamashek prezentuje wyrazisty, surrealistyczny i groteskowy styl. Na jej twróczość zwrócili uwagę tak znani twórcy jak Papcio Chmiel, Edward Lutczyn czy Grzegorz Rosiński. Prace Łowickiej wzbudzają wiele emocji, nie można przejść obok nich obojętnie. Świat koszmarnów sennych łączy się tutaj z magicznym światem wyobraźni, marzeń, a także mitów, co każe nazwać jej sztukę nad wyraz oryginalną i na zawsze zapadającą w pamięć.

lowicka_amelia_wystawa_torun_wernisaz_2019.jpg lowicka_amelia_wystawa_torun_wernisaz_2019_2.jpg lowicka_amelia_wystawa_torun_wernisaz_2019_3.jpg lowicka_amelia_wystawa_torun_wernisaz_2019_4.jpg

Premiera wystawy miała miejsce w Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu.

Przy okazji wystawy proponujemy (ewentualnie) ciekawe dodatki.

Przykładowe plansze cz. 1

Przykładowe plansze cz. 2

Powyższe obrazy prezentujemy w jakości tylko do podglądu. Oryginalna wielkość plansz: 100x70cm / 50x70cm.

Pełen tekst autorski i przykładowe ilustracje (do wykorzystania w katalogu/folderze) dostępne po zarezerwowaniu wystawy.

Materiały pochodzą z kolekcji prywatnych bądź są własnością autorów. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria