Sprawa księgi XIV. Czy to nokaut?

Szanowni fani Tytusa! Chcemy podzielić się fantastyczną informacją! Otóż, pod okiem telewizyjnych kamer i radiowych mikrofonów dnia 24 października br. Wysoki Sąd obradujący w Legionowie, postanowił nie przychylić się do wniosku „aktualnych posiadaczy” oryginałów XIV księgi „Tytusa, Romka i A’Tomka” o zasiedzenie tychże plansz, a tym samym uznał rację Papcia Chmiela! Ta dobra wiadomość oznacza, że oryginały powinny niebawem wrócić do właściciela, czyli Henryka Jerzego Chmielewskiego. Co prawda, ze strony adwokata „posiadaczy” może jeszcze nastąpić apelacja, ale po tym co w mowie końcowej zaprezentował „nasz” adwokat Niezastąpiony Szanowny Pan Przemysław Zalasiński, "nokautując przeciwnika", nic już nie powinno się zmienić. Prawo staje więc słusznie po stronie artysty i jego własności. Można stwierdzić zatem, iż w tym przypadku prawo poszło w parze ze sprawiedliwością!

Chcielibyśmy podziękować mediom oraz fanom za przyjście na salę rozpraw i uczestniczenie w tej historycznej chwili. Tym, którzy byli i tym, którzy chcieli, a nie mogli (ale byli z nami duchem) – wielkie więc dzięki!!!

tria_XIV_okladka.jpg 

Dodam, że to dopiero pierwsza sprawa w związku z odzykiwaniem komiksowych oryginałów. Aranżujemy już kolejne! Inne wielkie komiksy będą miały szansę wrócić do swoich właścicieli. Nie tylko Papcio Chmiel czekał na swoje prace. Wśród następnych również znani i słynni twórcy polskiego komiksu.

Wojciech Łowicki

Postscriptum

Szkoda tylko, że w ogóle musiało dojść do tej rozprawy, która trwając blisko dwa lata przyniosła wiele złych emocji, a niewątpliwie nadszarpnęła też zdrowie samego Papcia Chmiela. Trzeba pamiętać, że Papcio chciał przecież zakończyć całą aferę polubownie, prosząc już dawno temu owych panów o dobrowolne oddanie plansz. Gdyby tak się stało, panowie ci byliby uznani za sprawiedliwych bohaterów i może nawet cieszyliby się szacunkiem, bo oddaliby długo poszukiwane prace, które gdzieś przypadkiem znaleźli, ocalając tym samym sporą część narodowego dobra, bo komiks o przygodach TRiA jest takim dobrem niewątpliwie! Stało się jednak inaczej…

Wyrok sądu w Legionowie (wideo)

Działo się też tuż przed rozprawą

24.10.2016

 KONTAKT

Wojciech Łowicki

wojciech.lowicki@wp.pl

tel.: 725 110 010

Galeria